14 stycznia 2020
Karstensen Shipyard Poland ma pełny portfel zamówień na rok 2020
W Stoczni Karstensen w Gdyni odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego kadłuba statku rybackiego. Jest to pierwsze w tym roku, a jednocześnie czwarte w niespełna półtorarocznej historii zakładu. Wodowanie jednostki odbyło (...)
Czytaj dalej...
9 stycznia 2020
Porozumienie z Polsko-Norweską Izbą Gospodarczą
8 stycznia, przy symbolicznej "lampce szampana" podczas spotkania inaugurującego rok 2020, zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy Polskim Forum Technologii Morskich oraz Polsko-Norweską Izbą Gospodarczą, obejmujące m.in.: wspieranie inicjatyw na (...)
Czytaj dalej...
23 grudnia 2019
SEA Europe wzywa do zapewnienia jednakowych warunków konkurencji
Apel kierowany jest do Komisji aby w trybie pilny przyjąć mechanizmy chroniące strategiczny dla Europy przemysł stoczniowy wraz z jego zdolnościami wytwórczymi i know-how. Wezwanie SEA Europe wynika z załamania (...)
Czytaj dalej...
17 grudnia 2019
Europejski Zielony Ład – notka prasowa SEA Europe
W której czytamy m.in., że Europa jest światowym liderem w budowie specjalistycznych jednostek pływających, a także w wyposażenia okrętowego, w tym specjalistycznego. Pozwala to wspierać żeglugą światową w osiąganiu celów (...)
Czytaj dalej...
12 grudnia 2019
Europejska Konferencja Transportu Wodnego
Konferencja z udziałem Polskiego Forum Technologii Morskich, jedynej organizacji reprezentującej Polskę w WATERBORNE TP, odbyła się w Brukseli w piątek 29 listopada br., i zgromadziła ponad 130 przedstawicieli z całej (...)
Czytaj dalej...
11 grudnia 2019
Kolejny nowoczesny holownik zwodowany w stoczni Safe w Gdańsku
9 grudnia stocznia Safe zwodowała kolejną w tym roku jednostkę, częściowo wyposażoną, pod nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego BV. Przekazanie jest planowane na przełomie roku. Jednostka to holownik typu Shoalbuster 3209 o (...)
Czytaj dalej...
11 grudnia 2019
Działalność PRS w zakresie morskiej energetyki wiatrowej
W wyniku prowadzenia własnych prac badawczo-rozwojowych oraz w oparciu o dotychczasowe doświadczenia branży offshore, Polski Rejestr Statków opracował Publikację nr 130/P - Morskie Farmy Wiatrowe, która została udostępniona pod koniec (...)
Czytaj dalej...
10 grudnia 2019
Karstensens Shipyard Poland zwodował kadłub drugiego statku rybackiego
9 grudnia br. zwodowano częściowo wyposażony kadłub statku rybackiego Havskjer(M-400-A) o numerze budowy 451. Trawler-sejner został zamówiony w 2018 roku. Jego wartość kontraktowa wynosi ok. 300 mln koron norweskich. Termin (...)
Czytaj dalej...
6 grudnia 2019
CRIST buduje statki z najwyższej półki
Mówi Ireneusz Ćwirko, Prezes Zarządu i współwłaściciel stoczni CRIST. Stocznia ma pełen portfel zamówień co najmniej do 2023 roku. Buduje w pełni wyposażane bloki jednostek z najwyższej półki w branży, (...)
Czytaj dalej...
4 grudnia 2019
Bałtyk to jedno z najlepszych na świecie miejsc do budowy farm wiatrowych,
a specjalistyczne statki do budowy farm wiatrowych na morzu mogą powstawać w polskich stoczniach. Stojących na dnie morza wiatraków morskich nie opłaca się budować w zbyt głębokiej wodzie (do niedawna (...)
Czytaj dalej...
3 grudnia 2019
Związek Przedsiębiorców i Pracodawców identyfikuje 5 wyzwań dla Polski
Raport stanowi zbiorczą publikację rekomendacji w pięciu obszarach, które rządzący uznają za priorytetowe obszary agendy rozwojowej. Obejmują: służbę zdrowia, edukację, ochronę środowiska, transformację energetyki oraz inwestycje infrastrukturalne. Publikacja może stanowić (...)
Czytaj dalej...
26 listopada 2019
Prezes PFTM w Radiu Gdańsk
Gośćmi Iwony Wysockiej w programie "Ludzie i Pieniądze" byli prezes Polskiego Forum Technologii Morskich Jerzy Czuczman i publicysta Jacek Rybicki. Rozmawiali o portach, polskich przedsiębiorcach technologii morskich, zatrudnieniu i szkolnictwie, (...)
Czytaj dalej...